Forum Forum marynarzy i zainteresowanych tematyką morską Strona Główna Forum marynarzy i zainteresowanych tematyką morską
Krótki opis Twojego forum [ustaw w panelu administracyjnym]
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy eng/fitter wlicza się w staż praktyki na wachtowego?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum marynarzy i zainteresowanych tematyką morską Strona Główna -> Praca na statku.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saper132
Użytkownik



Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 10:56, 06 Paź 2017    Temat postu: Czy eng/fitter wlicza się w staż praktyki na wachtowego?

Witam mam pytanie ponieważ jestem na GSM w Gdynii w AM i jak wiadomo muszę wyrobić 12 mies. praktyki, pływałem już wcześniej jako fitter (jako eng/fitter mam wyrobione 6 mies.) czy ktoś się orientuję czy GUM to uznaje jako staż maszynowy? Zawsze myślałem że fitter nie jest liczony jako załoga tylko jako "brygada remontowa" ale dziś usłyszałem że podobno się liczy ale to tylko taka plotka. Może ktoś wie jak to jest?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dmechanik
Super użytkownik



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 215
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy

PostWysłany: Pon 14:30, 09 Paź 2017    Temat postu:

saper132: musisz chyba rozróżnić dwie kwestie. Praktyka dla ukończenia szkoły oraz praktyka dla uzyskania dyplomu z GUM. Dla szkoły zapewne wystarczy, że byłeś za fittera.
Inna sprawa: jesteś pewien, że konieczne jest wypływanie 12 miesięcy a nie 6?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saper132
Użytkownik



Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 16:28, 09 Paź 2017    Temat postu:

Co do 12 mies. jestem pewien nawet tak mam w papierach ze szkoły (kiedyś było krócej ale zwiększyli ten okres). Myślę że jutro zadzwonię do GUM-u i zapytam choć z tego co słyszałem ciężko się tam dodzwonić Smile
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saper132
Użytkownik



Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 19:27, 12 Paź 2017    Temat postu:

Dzwoniłem do GUM-u i nie uznają mi tego z tego względu że "przepis wymaga aby była to praktyka nadzorowana w książce praktyk" a niestety wtedy nie miałem książki praktyk. Więc niestety trzeba całe 12 mies. za cadeta wyrobić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum marynarzy i zainteresowanych tematyką morską Strona Główna -> Praca na statku. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin